Modlitwa dwóch narodów: "Boże, chroń Ukrainę"

Inicjatywa “Modlitwa dwóch narodów. Boże, chroń Ukrainę” powstała po to, by nieść ukojenie i duchową pomoc w trudnym czasie wojny oraz wspierać tych, którzy udzielają pomocy uciekającym mieszkańcom Ukrainy.

Na czym polega inicjatywa?

W czasie niewyobrażalnego cierpienia narodu ukraińskiego wznieśmy ku niebu błagalne wołanie o pokój. Niech św. Michał Archanioł, patron Ukrainy, zaniesie przed oblicze Boga wspólne modlitwy narodów ukraińskiego i polskiego o pokonanie sił zła.

Głównym celem akcji jest dotarcie do uchodźców z przesłaniem nadziei płynącym z duchowego wsparcia. Aby w tym pomóc został stworzony specjalny dwujęzyczny modlitewnik polsko-ukraiński oraz książeczka pomocowa dla dzieci “Witaj w Polsce”

Mamy nadzieję, że ten dwujęzyczny modlitewnik stanie się narzędziem modlitewnej krucjaty o pokój, w którą włączą się zarówno Polacy, jak i nasi goście z Ukrainy. Zachęcamy, by korzystać z niego w naszych domach i parafiach, by podarować go utrudzonym przybyszom zza wschodniej granicy, by wreszcie wraz z nimi, wspólnie, modlić się o bezpieczeństwo ich rodzin, całego narodu i o triumf dobra…

Poniżej na zdjęciu ukraiński żołnierz z duchowym wyposażeniem czyli modlitewnikiem do św. Michała oraz różańcem oraz spotkania ks. kapelana Prezydenta RP Zbigniewa Krasa z uchodźcami z Ukrainy.  Podczas tego typu spotkań zarówno ksiądz Kapelan jak i dziesiątki osób w Polsce i Ukrainie wręczało modlitewniki tym, którzy chcieli podjąć modlitwę.

zdjęcie4

Jak wesprzeć?

Cały zysk Stowarzyszenia “Rafael” przeznaczony jest na wydruk kolejnych egzemplarzy modlitewnika i książeczki dla dzieci “Witaj w Polsce”, które będą za darmo rozdane potrzebującym, oraz na wsparcie dla Zakonu Sióstr Benedyktynek w Jarosławiu k. granicy polsko-ukraińskiej, które od samego początku wojny pomagają uciekającym mieszkańcom Ukrainy.

Aby wesprzeć krucjatę modlitewną “Boże, chroń Ukrainę” możesz przekazać darowiznę na konto:

STOWARZYSZENIE RAFAEL
ul. Rękawka 51, 30-535 Kraków
Numer konta: 28 1240 4650 1111 0010 7936 2893
tytułem: Darowizna – Ukraina (+Twój e-mail)

Dla wpłat zagranicznych:
Konto USD:
88124047191787001056817019
Konto Euro:
27124047191978001056817006

SWIFT/ BIC code: PKOPPLPW

lub na konto PayPal: poczta@stowarzyszenierafael.pl

Formularz szybkich darowizn internetowych:

Do inicjatywy duchowego wsparcia zaprasza ks. Teodor Sawielewicz z kanału Tebańkologia, gdzie codziennie kilkadziesiąt tysięcy internautów gromadzi się na koronce o pokój i modlitwie różańcowej online: http://teobankologia.pl

Wspierajmy potrzebujących, ale nie zapominajmy, że ludzie potrzebują Boga! Ta narodowa tragedia jest szczególnym momentem, w którym powinniśmy udzielać ofiarnej pomocy oraz głosić Ewangelię.

Ks. Teodor Sawielewicz