Film “Największy Dar”

Projekt ukończony powodzeniem!

Dzięki wsparciu Darczyńców Stowarzyszenia oraz przy współpracy z hiszpańskimi twórcami z Infinito+1 powstała westernowa komedia opowiadająca o mocy przebaczenia oraz do tego momentu dotarła do ponad 40 krajów. Gratulujemy!

Czym jest "Największy Dar"?

 

Premiera i dystrybucja w blisko 40 krajach, pełne sale kinowe i będąca pod ogromnym wrażeniem publiczność. Najnowszy film Juana Manuela Cotelo, któremu sławę przyniosła kultowa już „Ziemia Maryi”, zaskakuje, oczarowuje i dostarcza widzom wielu emocji. „Największy dar” to fabularyzowany dokument w konwencji… westernowej komedii (warstwa fabularna) i kina faktu (warstwa dokumentalna). Głównym bohaterem opowieści jest reżyser (w tej roli sam Cotelo), który w scenerii miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu kręci klasyczną historię o walce dobra ze złem. Na artystę przychodzi kryzys twórczy i spada masa wątpliwości. Może zmienić zakończenie? Czy w każdej historii ludzie muszą się na końcu pozabijać? Ucieka z planu, by poszukać inspirujących i prawdziwych opowieści, które pomogłyby mu wymyślić inny finał swojego dzieła. Prawdziwe życie okazuje się bardziej zaskakujące niż wymyślone historie… Czy możliwa jest tak bezgraniczna miłość i tak bezwarunkowe przebaczenie?

„Największy dar” to ogromna dawka wzruszenia, ciepłych emocji, i… duża porcja humoru. To film z gatunku tych, które naprawdę potrafią zmienić życie.
Hiszpańsko-polska produkcja powstała dzięki finansowemu wsparciu tysięcy drobnych darczyńców z obu krajów.

 

Rok produkcji: 2019

Jak wyglądało zaangażowanie Stowarzyszenia Rafael?

 

Dzięki wsparciu Darczyńców Stowarzyszenie nawiązało współpracę naszym hiszpańskim "odpowiednikiem" - Fundacją Infinito +1, która pod przewodnictwem reżysera Juana Manuela Cotelo od lat tworzy filmy religijne.

 

Poza zgromadzeniem środków na powstanie filmu, Stowarzyszenie aktywnie wspierało promocję oraz dystrybucję filmu. Dzięki działaniom podjętym z polskim dystrybutorem filmu, projekt uświetniła znakomita premiera z udziałem twórców, zaproszonych gwiazd oraz Mecenasów i Darczyńców.

 

Film do dnia dzisiejszego miał swoją dystrybucję kinową w 40 krajach, oraz na płytach DVD i platformach VOD.

 

Efektem długofalowym projektu jest międzynarodowa kampania promująca postawę przebaczenia.

 

Ambasadorzy projektu:

Co możesz teraz zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *