Film “Teraz i w godzinę śmierci”

Projekt ukończony powodzeniem!

Dzięki wsparciu Darczyńców Stowarzyszenia powstała wielka epicka opowieść o sile różańca. Gratulujemy!

O czym jest film "Teraz i w godzinę śmierci"?

 

Na zdjęciu młody amerykański żołnierz. Chwilę wcześniej został ciężko ranny. Cierpi, ale jest spokojny. W zaciśniętej pięści, brudnej od krwi i ziemi wznosi różaniec… Autorka tego ujęcia zginie w Afganistanie trzy lata później…

 

Historia tej fotografii staje się inspiracją dla dwóch polskich filmowców: Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka, do wyruszenia w wielomiesięczną podróż z kamerą przez cztery kontynenty, by przekonać się, czy naprawdę - jak twierdzą katolicy - modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii.

 

Czy to prawda, że to krucjata różańcowa spowodowała, że z Austrii wycofały się wojska sowieckie, a modlitwa różańcowa setek tysięcy demonstrantów spowodowała upadek Ferdynanda Marcosa na Filipinach? Czy sprawdza się mistyczna wizja nigeryjskiego biskupa, że Boko Haram w jego kraju zostanie pokonane dzięki modlitwie różańcowej? Czy milion białych różańców przywróci pokój na Ukrainie?

 

Wielka epicka opowieść o sile różańca , splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez wielu modlitwa -modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe…

 

Rok produkcji: 2017

Jak wyglądało zaangażowanie Stowarzyszenia Rafael?

 

Dzięki wsparciu Darczyńców Stowarzyszenie podjęło współpracę z reżyserami Dariuszem Pilisem i Dariuszem Walusiakiem i wspólnie z ich zespołami tworzyło film od fazy koncepcji, aż po ostatnie szlify.

 

Poza zgromadzeniem środków na powstanie filmu, Stowarzyszenie aktywnie wspierało promocję oraz dystrybucję filmu. Dzięki działaniom podjętym z polskim dystrybutorem filmu, projekt uświetniła znakomita premiera z udziałem twórców, zaproszonych gwiazd oraz Mecenasów i Darczyńców.

 

Film do dnia dzisiejszego miał swoją dystrybucję kinową w kilku krajach, oraz na płytach DVD i platformach VOD.

 

Po kolumbijskiej premierze rozpoczęła się krucjata różańcowa na rzecz Wenezueli, która pod rządami komunistów zmaga się z katastrofalnym wręcz kryzysem o wymiarze nie tylko gospodarczym, humanitarnym i politycznym, lecz także duchowym.

 

Inicjatywa narodziła się bezpośrednio pod wpływem filmu „Teraz i w godzinę śmierci”. Została ona entuzjastyczne przyjęta przez Kościół w Wenezueli, który ogłosił 16 lipca narodowym dniem modlitwy różańcowej na ulicach.

Co możesz teraz zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *