O Stowarzyszeniu Rafael

Stowarzyszenie Rafael to producent i promotor filmów religijnych oraz wydawca Dobrych Nowin

.

Misja Stowarzyszenia:

Tworzymy i udostępniamy nowoczesne narzędzia ewangelizacji, które ożywiają życie duchowe. Poprzez filmy i media staramy się podtrzymywać wiarę i przekazywać wartości kolejnemu pokoleniu.

Wizja

.

Wierzymy, że ludzie potrzebują duchowych inspiracji. Dlatego łączymy siły twórców, artystów, dziennikarzy, ludzi mediów oraz darczyńców po to, by tworzyć treści, które zmieniają życie.

Poprzez filmy, gazety i kampanie promocyjne pragniemy docierać do ludzi z całego świata. Widzimy, że dobrej jakości twórczość wzmacnia wiarę.

Naszym marzeniem jest, aby ludzie Kościoła przy pomocy tego, co tworzymy, przyprowadzali innych do Boga.

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Rafael tworzy grupa ludzi, którzy dostrzegli i wykorzystują siłę mediów w działalności ewangelizacyjnej.

.

OTO SKŁAD ZARZĄDU STOWARZYSZNIA:

Prezes: Andrzej Sobczyk

Wiceprezes: Józef Dusza

Członek Zarządu: Tomasz Balon-Mroczka

Skarbnik: Halina Marchut

Sekretarz: Przemysław Wręźlewicz

 

Stowarzyszenie, jak i poszczególne jego projekty, otrzymały błogosławieństwo wielu hierarchów Kościoła katolickiego, wśród nich m.in.: abp. Marka Jędraszewskiego, kard. Stanisława Dziwisza, abp. Grzegorza Rysia i bp. Andrzeja Jeża.

 

Głównymi zadaniami Stowarzyszenia jest działalność filmowa (produkcja, promocja i dystrybucja filmów kinowych) oraz wydawnicza (wydawanie „Dobrych Nowin” – największej bezpłatnej gazety ewangelizacyjnej w Polsce).

 

Projekty filmowe Stowarzyszenie realizuje w ścisłym partnerstwie z Rafael Film, producentem i największym polskim dystrybutorem filmów religijnych. 

 

Misja tworzenia duchowych inspiracji łączy w Stowarzyszeniu tysiące osób z całego świata. Pracujemy wspólnie między innymi z:

zespołem Rafael Film – wiodącym polskim dystrybutorem filmów religijnych; ścisła współpraca daje takie możliwości, jakich w pojedynkę nie dałoby się osiągnąć;

darczyńcami – to właśnie oni swoim wsparciem umożliwiają realizację projektów;

dziennikarzami, na czele z Małgorzatą Pabis, redaktor naczelną „Dobrych Nowin”.

aktorami – zarówno wschodzącymi gwiazdami, jak i uznanymi artystami (w naszych filmach zagrali m.in. Radosław Pazura, Rafał Zawierucha, Jerzy Trela, Kamilla Baar, Karolina Chapko, Dariusz Kowalski, Piotr Cyrwus, Edward Linde-Lubaszenko, Dorota Pomykała) oraz znakomitymi reżyserami (m.in. Juanem Manuelem Cotelo, Dariuszem Reguckim, Mariuszem Pilisem i Dariuszem Walusiakiem);

Wiarygodność

.

Działamy jako stowarzyszenie, a więc każdy nasz krok musi być przejrzysty. Naszym darczyńcom dajemy wgląd w dodatkowe (bo nieobowiązkowe według prawa) rozliczenia każdego projektu. Uzyskane zasoby finansowe przeznaczamy na kolejne gazety i filmy. 

 

Na zdjęciu Andrzej Sobczyk, prezes Stowarzyszenia Rafael, podczas spotkania z polskimi biskupami:

78723957_2624652697574216_3909689080073420800_n

Działania Stowarzyszenia wspierają nie tylko darczyńcy, ale i aktorzy, dziennikarze, muzycy oraz ludzie Kościoła i mediów. Przykładowo projekt “Największy Dar” wspierali:

Historia

.

Stowarzyszenie Rafael istnieje od 2000 roku. W pierwszych latach skupiliśmy się na działalności kulturalnej i oświatowej, a od 2014 roku po dzień dzisiejszy działamy w przestrzeni medialnej.

2003 – wydanie pierwszego numeru „Dobrych Nowin”

2014 – produkcja pierwszego filmu kinowego „Karolina”

2016 – produkcja filmu „Bóg w Krakowie” oraz przekształcenie gazety „Dobre Nowiny” w miesięcznik.

2017 – produkcja filmu „Teraz i w godzinę śmierci”

2018-2019 – produkcja filmu „Największy Dar”

2019 – rozpoczęcie narodowej krucjaty różańcowej w Wenezueli po obejrzeniu „Teraz i w godzinę śmierci”

2019 – wsparcie zakończonej ogromnym sukcesem kampanii promocyjnej filmu „Nieplanowane”.

 

Ostatnie sześć lat naszej działalności to miliony rozdanych „Dobrych Nowin”, tysiące pokazów filmowych, niezliczona ilość rozmów z wolontariuszami wspierającymi misję ewangelizacji poprzez media oraz – co najważniejsze – poruszone serca czytelników i widzów!

.

Sprawozdania

Statut

Owoce naszej pracy

Zaczęło się wiele lat temu od gazety „Dobre Nowiny” poświęconej świętości życia. Po lekturze jednego z 1 250 000 egzemplarzy pewna młoda mama napisała do redakcji o tym, że chciała dokonać aborcji, ale gdy przeczytała tę gazetę, zmieniła zdanie.

 

Innym razem, tuż po premierze filmu „Nieplanowane”, przyszła do Fundacji Jeden z Nas kobieta z biletem w ręku. Zapytała prezesa fundacji: „Czy wie Pan, co to za bilet?”. „Nie” – odparł. „Miałam wyjechać do Czech, by zabić swoje dziecko, ale zobaczyłam «Nieplanowane». Proszę wziąć ten bilet i go podrzeć”.

 

Kilka miesięcy wcześniej, w wakacje 2019 roku, nasz film o sile modlitwy różańcowej „Teraz i w godzinę śmierci” zobaczyli w Kolumbii mieszkańcy Wenezueli. Tak mocno na nich zadziałał, że dotarli z nim do ważnych osób w Kościele i państwie. Wtedy właśnie rozpoczęła się narodowa różańcowa krucjata modlitewna Wenezuelczyków (włącznie z p.o. prezydenta, episkopatem i tysiącami ludzi), podczas której oddali Bogu swój kraj w kryzysie. Potwierdzają oni, że narodowa modlitwa rozpoczęła się dzięki polskiemu filmowi o różańcu.

 

Kolejna opowieść dotyczy filmu „Karolina”. Od jego premiery – jak opowiada kustosz Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie – miejsce to odwiedza dwa razy więcej pielgrzymów niż wcześniej.

 

Oto historie wybrane spośród setek zebranych do tej pory. Wszystkie one powodują, że z jeszcze większym przekonaniem chcemy tworzyć kolejne filmy i nowe wydania „Dobrych Nowin”.

.

Co to teraz zrobisz ma olbrzymie znaczenie. Razem możemy dużo więcej.

Jak możemy Ci pomóc?

.

Wyposażymy Cię do działań ewangelizacyjnych.

 

Jeśli służysz innym, to skorzystaj z największej w Polsce bazy filmów religijnych. Mamy licencje na publiczne pokazy (kliknij tutaj), konspekty zajęć (kliknij tutaj), materiały promocyjne, a przede wszystkim pełne wsparcie na każdym etapie.

 

Filmy umożliwiają dotarcie z Ewangelią do szerokiej grupy osób oraz dają podstawę do pracy we wspólnotach, gazety zaś są inspiracją na drodze wzrostu wiary. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o Dobrych Nowinach.